Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sino Truck Türkiye
21/03/2011, 09:42 PM
Sino Truck Türkiye
Evet zaten dörtgözle bekliyorduk Çin malı kamyonları ve nihayet Sinotruk ile bir ilki yaşadık. Adblue sistemine sahip Howo A7 modeli ülkemize giriş yaptı ve müşteri arayacak!!!

Uzaktan siyah bir kabin bana yeni bir FH16'mı acaba dedirtiyorken araca yaklaştıkça uzaklaşasım geldi Smile

İnternet ortamında bu aracın varlığını biliyordum fakat kanlı canlı halini görünce çok daha fazla şaşırdım. Aracın kalitesi tartışılmaz!!! çünkü kalite namına birşey yok! fotoğraflardan da görülebildiği gibi sıfır araç ama birçok ek yerinde pas izlerine rastlamak mümkün, U şasi yeterince kalın ve mukavemetli gözükmüyor, plastik kalitesinden iç mekanına kadar yerlerde sürünen bu aracın alıcı bulması Türk üreticilere bir hakaret olacak gibi. Yerli üreticilerimizin de birçok kalite problemi olabiliyor fakat ne olursa olsun onlar kendine has tasarımları olan safkan araçlar.

Bu aracın kapı ve yan panelleri, ön cam hizasından tavanına kadar olan kısım tamamen Volvo FH'dan birebir kopyalanmış o kadarki ayna monte yerleri ve kapı menteşelerine kadar. Evet Volvo Çin Ulusal Ağır Kamyon şirketi ile bir ortaklık denedi fakat bu kadarına izin vereceklerini sanmıyorum yada bu ortaklıkta yürüyen aksam veya başka unsurların değilde tasarımın bir bölümünün kopyalanması mümkün gözükmüyor en azından modeli direk üretirlerdi bu tip çakma söylemlerine de mahal vermezlerdi, zaten ortaklık gibi birşeyde yok artık.

Fotoğraflar ile sizleri başbaşa bırakıyorum ve en alta safkan FH modelini koyuyorum.

Herkese sevgiler, saygılar.

[Resim: sd2103201106.jpg]

[Resim: sd2103201107.jpg]

[Resim: sd2103201108.jpg]

[Resim: sd2103201109.jpg]

[Resim: sd2103201110.jpg]

[Resim: sd2103201111.jpg]

[Resim: sd2103201116.jpg]

[Resim: sd2103201112.jpg]

[Resim: sd2103201113.jpg]

[Resim: sd2103201114.jpg]

[Resim: sd2103201115.jpg]

[Resim: sd2103201117.jpg]

[Resim: t20042396.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22/03/2011, 06:59 PM
RE: Otomotive ve Ulaşıma Çin Etkisi
SinoTruck'u hangi firma getiriyor acaba, bilen var mı?
Alıntı Yaparak Cevapla
22/03/2011, 07:12 PM
(21/03/2011 09:42 PM)Şevki DAĞDELEN Yazılan:  Evet zaten dörtgözle bekliyorduk Çin malı kamyonları ve nihayet Sinotruk ile bir ilki yaşadık. Adblue sistemine sahip Howo A7 modeli ülkemize giriş yaptı ve müşteri arayacak!!!

Uzaktan siyah bir kabin bana yeni bir FH16'mı acaba dedirtiyorken araca yaklaştıkça uzaklaşasım geldi Smile

İnternet ortamında bu aracın varlığını biliyordum fakat kanlı canlı halini görünce çok daha fazla şaşırdım. Aracın kalitesi tartışılmaz!!! çünkü kalite namına birşey yok! fotoğraflardan da görülebildiği gibi sıfır araç ama birçok ek yerinde pas izlerine rastlamak mümkün, U şasi yeterince kalın ve mukavemetli gözükmüyor, plastik kalitesinden iç mekanına kadar yerlerde sürünen bu aracın alıcı bulması Türk üreticilere bir hakaret olacak gibi. Yerli üreticilerimizin de birçok kalite problemi olabiliyor fakat ne olursa olsun onlar kendine has tasarımları olan safkan araçlar.

Bu aracın kapı ve yan panelleri, ön cam hizasından tavanına kadar olan kısım tamamen Volvo FH'dan birebir kopyalanmış o kadarki ayna monte yerleri ve kapı menteşelerine kadar. Evet Volvo Çin Ulusal Ağır Kamyon şirketi ile bir ortaklık denedi fakat bu kadarına izin vereceklerini sanmıyorum yada bu ortaklıkta yürüyen aksam veya başka unsurların değilde tasarımın bir bölümünün kopyalanması mümkün gözükmüyor en azından modeli direk üretirlerdi bu tip çakma söylemlerine de mahal vermezlerdi, zaten ortaklık gibi birşeyde yok artık.

Fotoğraflar ile sizleri başbaşa bırakıyorum ve en alta safkan FH modelini koyuyorum.

Herkese sevgiler, saygılar.

[Resim: sd2103201106.jpg]

[Resim: sd2103201107.jpg]

[Resim: sd2103201108.jpg]

[Resim: sd2103201109.jpg]

[Resim: sd2103201110.jpg]

[Resim: sd2103201111.jpg]

[Resim: sd2103201116.jpg]

[Resim: sd2103201112.jpg]

[Resim: sd2103201113.jpg]

[Resim: sd2103201114.jpg]

[Resim: sd2103201115.jpg]

[Resim: sd2103201117.jpg]

[Resim: t20042396.jpg]

Arabanın ön göğüs ve farları Renault Premium'u andırıyor Big Grin

Bir ara Mermerler firması her yerde çin üretimi otobüs kamyon ithal edeceğiz diyerek basına açıklama yapmışlardı,ama ayrıntılı bilgi için müracat Şevki Dağdelen'e Smile.

© Copyrigth 2006 Magazinulasim.com ve haber.magazinulasim.com tüm hakları saklıdır.Yayımlanan haber makale ve fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı ''Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'' kanuna göre suçtur.
http://haber.magazinulasim.com/
http://www.facebook.com/magazinulasimcom
http://www.instagram.com/magazinulasim/
http://www.twitter.com/magazinulasim
https://m.youtube.com/c/MagazinulaşımTV
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03/08/2011, 09:21 PM
Hendek Parkshop Dinlenme Tesisleri yakınları

[Resim: dsc0075ow.jpg]

[Resim: dsc0076nq.jpg]

[Resim: dsc0077sqq.jpg]

[Resim: dsc0078q.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03/08/2011, 09:47 PM
Teşekkürler, sık sık görmeye başladım İstanbul-İzmit arasında bu marka ve model amblemleri sökülmüş halde olan geçici 41 plakalı Sino'yu.

Sanırım ithalatçı firma pazara sunmadan önce aracın yol testlerini yapıyor, böylece artılarını eksilerini değerlendiriyorlar tabi aracın durduğu parklardaki şöför görüşleri de işin katma değeri.

Eğer gerçekten böyle ise enteresan bir şekilde hassas olduklarından ötürü kutluyorum bu firmayı ülkemizde genellikle bu tür düşünceler yoktur ürün ithal edilir ve hemen satışa başlanır bir terslik olursa da hem tüketici hemde firma çözüme ulaşma konusunda kilitlenip kalırlar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05/08/2011, 10:49 PM
RE: Sino Truck Türkiye
Sino Truck yazıp görsellerde aratınca neredeyse tüm markaların kupalarını kullanmış oldukları görülüyor...Scania, Mercedes, Daf, Man kupalarıyla üretim yapmışlar...Acaba lisanslı olarak mı üretiliyor diye düşündüm...Saviem' in Renault ve Man lisansıyla üretildiği zamanlar gibi...Hatta ERF geldi aklıma...O da aynı Sino gibi İveco, Man, Daf, Volvo kupalarıyla üretim yapıyordu yanlış bilmiyorsam. Çin malı çekicileri bilmem ama Japon markalı çekicilerin Türkiye ye girmesini çok isterdim...Nissan Diesel CWA 45 modeli çekiciler 1980 sonlarında Dünya Bankası hibesiyle Köy Hizmetleri(Toprak-Su dan geçme) ve Orman Genel Müdürlüğüne verilmişti...UD markası destekli 280 HP çok iyi araçlardı, turbonun kattığı güç ile yaklaşık 300-320 HP üretebiliyordu...Bir kaç tane de özel sektörde vardı çekici ve damperli kamyon olarak...O zamanın çekicilerine göre konfor olarak çok üstündüler...Bugün üretilen modelleri de çok güzel lakin şimdiye kadar distribütörlük almaya cesaret edebilen olmadı sanırım.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS